Вибираючи центр, клініку, метод лікування наркоманії, алкоголізму, ігроманії Ви обов’язково зіткнетеся з труднощами. Справа в тому, що за лікування залежностей беруться всі кому не лінь. Ви побачите серед претендують на лікування та священика і лікаря, і психолога і психіатра, і чаклунку, і кодувальника, і колишнього наркомана і багатьох інших.

Але як же знайти ефективний центр, щоб не попастися на обман?

На сьогоднішній день лікування наркоманії в Україні здійснюється і використанням різноманітних методик:

  1. Медична. Модель, спрямована на відновлення організму за допомогою медичних препаратів. Система включає в себе зняття «ломки» і лікування постраждалих внутрішніх органів. Досить-таки ефективно допомагає лікувати «ломку і похмілля». Однак не розбирається з причинами залежності.
  2. Заборонна. Мова йде про насильницьке фізичному утриманні, але і не тільки. Метод полягає в посиленні страху перед наркотичним станом, його наслідками і ризиком передозування. Хворого насильно тримають в закритому центрі і в цьому і полягає вся суть т.зв. «Лікування».
  3. Психіатрична. Лікування проводить фахівець-психіатр з використанням психотропних речовин, що впливають на свідомість пацієнта.
  4. Психологічна. Заснована на тісному контакті з пацієнтом, спільному пошуку причин вживання і виходу з залежного стану.
  5. Соціальна. Має на увазі вплив оточення. Суть лікування – вирвати наркомана з його кола і помістити в середу, вільну від наркотиків, оточити людьми з іншими цінностями і світоглядом.
  6. Духовна модель поширена в різних сектах. По суті, це не спосіб лікування залежності, а метод її заміщення.
  7. Модель зменшення шкоди. Фахівці вважають такий шлях помилковим, проте він може бути початком справжнього лікування, послужити «м’яким» фізичним та психологічним переходом до тверезості.
  8. Біо-психо-соціо-духовна (одужання) програма реабілітації наркозалежних 12 кроків. Повноцінна програма, що включає в себе всі аспекти медичної та психологічної допомоги.

Лікування наркоманії передбачає обов’язковий психологічний контакт з пацієнтом. Це неодмінна умова для досягнення результату. Деякі методики мають на увазі роботу з групою, інші – індивідуальну цільову психологічну стратегію.

Це може допомогти
Чому лікувати потрібно добровільно?
Досвід лікування наркозалежності показує, що важливою складовою успіху є бажання пацієнта відмовитися від вживання наркотичних засобів.
Як розпізнати лудомана
Відвідування залів з ігровими автоматами, покер або рулетка, онлайн казино – це короткий перелік чинників, які призводять до формування ігрової залежності.
У чому небезпека релігійних центрів?
У наші дні багато хто вважає релігію альтернативою наркологічним клінікам.
Методи лікування наркоманії в рамках доказової медицини
Медикаментозне лікування наркоманії за оцінками співробітників реабілітаційних центрів є одним з ефективних способів боротьби зі згубною пристрастю.
Центр лікування залежностей