Відвідування залів з ігровими автоматами, покер або рулетка, онлайн казино – це короткий перелік чинників, які призводять до формування ігрової залежності. Що таке лудоманія? Це залежність від азартних ігор, яка призводить до серйозних психічних відхилень. Фахівці відзначають, що розвивається лудоманія стрімко. Часу на аналіз своєї поведінки й перегляд ставлення до гри не залишається. 

Ознаки розвитку  

Зрозуміти, що гра перестала бути для людини тільки розвагою, можна за такими ознаками: 

  • всі думки про гру (якщо згадки про виграші, стратегії й інші ігрові теми звучать щодня, є привід звернутися до фахівця); 
  • нераціональне витрачання коштів (заради продовження гри людина готова взяти гроші з сімейного бюджету, не замислюючись про наслідки); 
  • розробка схем (прорахунок виграшних комбінацій, правильної поведінки, розробка «секретних» схем);  
  • використання «талісманів» (здорова людина не стане надягати «щасливу» сорочку або грати з урахуванням ритуалу). 

Яскраві ознаки ігрової залежності – це занадто серйозне ставлення до гри і її результатів. У разі програшу людина відчуває апатію, дратівливість, що часто перетікає в агресію, яка зачіпає рідних і близьких. Важливий момент: якщо вчасно не вжити заходів, лудоман після чергового програшу впадає у відчай. Відсутність коштів для продовження гри стає причиною депресії. Часто виникають думки про самогубство. Додатково на тлі лудоманії розвивається алкогольна та наркотична залежність. 

Лікування 

Чи можна вилікувати ігроманію? Так. Цей вид залежності піддається лікуванню при зверненні до досвідчених співробітників реабілітаційних центрів. З огляду на те, що залежність відбивається на психічному здоров’ї людини, фахівець може призначити прийом медикаментозних препаратів. До того ж близьким і рідним рекомендується обмежити залежному доступ до джерел фінансування. Блокування банківських рахунків дозволить контролювати рух коштів, що не дасть людині витратити всі заощадження. Тільки при всебічній підтримці близьких ігроман зможе побороти залежність. 

Потрібна професійна допомога ігроманам? Фахівці нашого центру надають всебічну підтримку людям, які потрапили в складну ситуацію. Зв’яжіться з нашими операторами для отримання детальної консультації. Контакти вказані у верхній частині сторінки.

Це може допомогти
У чому небезпека релігійних центрів?
У наші дні багато хто вважає релігію альтернативою наркологічним клінікам.
Етіологія і патогенез алкогольної залежності
За оцінками ВОЗ, сьогодні діагноз алкогольна залежність присутній в анамнезі більш ніж 140 млн. осіб у всьому світі.
Чому лікувати потрібно добровільно?
Досвід лікування наркозалежності показує, що важливою складовою успіху є бажання пацієнта відмовитися від вживання наркотичних засобів.
Які моделі лікування бувають?
Вибираючи центр, клініку, метод лікування наркоманії, алкоголізму, ігроманії Ви обов'язково зіткнетеся з труднощами.
Центр лікування залежностей