За оцінками ВОЗ, сьогодні діагноз алкогольна залежність присутній в анамнезі більш ніж 140 млн. осіб у всьому світі. Залежність від спиртних напоїв наркологи відносять до найпоширенішої форми токсикоманії. Експертна думка: шкідливий вплив алкоголю відбивається на стані внутрішніх органів і психічному здоров’ї людини.

Алкоголізм: визначення

Алкоголізм характеризується хворобливою фізіологічною тягою до спиртного. В додаток складність боротьби з алкогольною залежністю посилюється завдяки психологічним факторам. Залежність виражається в нездатності контролювати кількість випитого. У стані алкогольного сп’яніння людина стає агресивною, з’являються тривожність і вороже ставлення до оточуючих.

Постійне вживання призводить до запуску толерантного ставлення до алкоголю (внутрішні органи звикають до наявності спиртного в крові, що вимагає підвищення дози випитого для досягнення звичного стану сп’яніння). Як наслідок, формується залежність як основна ознака алкоголізму.

З питань етіології алкоголізму вчені ведуть суперечки. Причини в недостатній вивченості теми. Сьогодні наркологи та вчені сходяться на думці, що розвиток алкоголізму – це наслідок впливу біологічних і соціальних факторів. Тут враховуються як індивідуальна особливість організму до всмоктування етанолу, так і оточення, в якому живе і працює людина.

Патогенез алкогольної залежності

Вплив алкоголю на виробництво нейротрансмітерів мозку наркологи називають однією з головних причин формування залежності.

Стадії алкоголізму:

  • початкова – стимуляція дофамінергічної функції (виникає стан збудження, відчуття задоволення);
  • великий обсяг спиртного викликає психомоторне гальмування (причина: посилення гальмуючої дії аміномасляної кислоти);
  • хронічне вживання алкоголю призводить до порушень в біохімічних процесах, що відбуваються в мозку.

Надлишковий вміст в крові дофамінів, який є наслідком впливу продуктів розпаду етанолу, призводить до виснаження його запасів. Це – причина розвитку абстинентного синдрому, болісних відчуттів при різкій відмові від прийому алкоголю.

Біологічна причина розвитку залежності обумовлена ​​порушенням вироблення печінкового ферменту. Під впливом дисфункції печінки в крові накопичується великий обсяг ацетальдегіду. Він згубно впливає на мозок, провокуючи пошкодження і загибель нейронів.

Як лікувати алкогольну залежність? Ефективність боротьби залежить від розуміння причин і патогенезу алкоголізму. Вибір правильної методики залежить від стану пацієнта і тривалості періоду, протягом якого він постійно вживав спиртне.

Оцінка експертів: лікування хронічного алкоголізму вимагає комплексного підходу. Процеси очищення організму від продуктів розпаду етанолу, нормалізації роботи внутрішніх органів повинні супроводжуватися психологічною підтримкою.

Залишилися питання? Зв’яжіться з нашими консультантами.

Це може допомогти
Методи лікування наркоманії в рамках доказової медицини
Медикаментозне лікування наркоманії за оцінками співробітників реабілітаційних центрів є одним з ефективних способів боротьби зі згубною пристрастю.
Спадковий алкоголізм
Що призводить до розвитку алкогольної залежності? За оцінками вчених поряд зі слабкою волею та особливостями оточення на розвиток алкоголізму впливає спадковий фактор.
Які моделі лікування бувають?
Вибираючи центр, клініку, метод лікування наркоманії, алкоголізму, ігроманії Ви обов'язково зіткнетеся з труднощами.
Чому лікувати потрібно добровільно?
Досвід лікування наркозалежності показує, що важливою складовою успіху є бажання пацієнта відмовитися від вживання наркотичних засобів.
Центр лікування залежностей