Що призводить до розвитку алкогольної залежності? За оцінками вчених поряд зі слабкою волею та особливостями оточення на розвиток алкоголізму впливає спадковий фактор. Можна уникнути розвитку захворювання чи генний фактор – це вирок? 

Передача алкоголізму у спадок 

Чи передається алкоголізм у спадок? Наркологи, спираючись на багаторічні дослідження, стверджують, що причиною розвитку алкогольної залежності в 60% випадків є спадкова схильність. Причина в кількості печінкового ферменту, який відповідає за переробку етилового спирту і швидке виведення продуктів розпаду з організму. Відхилення в організмі кількості алкогольдегідрогенази від нормальних показників притупляє блювотний рефлекс, що не дає людині адекватно оцінити достатню дозу спиртного.

Доведено, що порушення у виробленні печінкового ферменту і його кількість передаються у спадок, відповідно ген алкоголізму є. 

Додаткові фактори, що впливають на формування залежності: 

  • особливості організму людини (25% випадків виявлення алкоголізму); 
  • оточення (в 15% випадків алкоголізм виникає під впливом соціальних факторів); 
  • комплексний вплив. 

Доведено, що спадкування тяги до спиртного не залежить від статі й віку. Ген може передаватися по чоловічій і жіночій лінії. У людей з третьою групою крові вміст печінкового ферменту перевищує нормальні показники. З огляду на цей момент, у них більше  підстав для розвитку алкогольної залежності. 

Якщо в роду налічується кілька людей, які страждають на алкогольну залежність, можна говорити про підвищений ризик розвитку згубної пристрасті. Поганий приклад батьків (дитина сприймає розпивання спиртного як норму) – часта причина алкоголізму в підлітковому віці. 

Лікування алкоголізму 

Чи можна говорити про те, що допомога алкозалежним при наявності спадкового чинника позбавлена ​​сенсу? За оцінками наркологів, наявність схильності на генному рівні – не вирок. З урахуванням особливостей виробництва і кількості алкогольдегідрогенази розробляються схеми лікування алкогольної залежності. Додатково призначаються препарати, які підтримують нормальну роботу печінки. 

Додатково проводиться психологічна підтримка залежних, що виражається в розробці правильної мотивації. Людині рекомендують уникати компаній, де присутнє толерантне ставлення до спиртного. Важливий момент: правильна поведінка в сім’ї, розмови про згубний вплив алкоголю на людину дозволять сформувати соціальні навички, які виключать розвиток алкоголізму. 

Є бажання позбутися алкогольної залежності? Потрібна професійна допомога? Звертайтеся до нас. Наявність серйозного практичного досвіду плюс штат досвідчених наркологів – гарантія показового результату.

Це може допомогти
Етіологія і патогенез алкогольної залежності
За оцінками ВОЗ, сьогодні діагноз алкогольна залежність присутній в анамнезі більш ніж 140 млн. осіб у всьому світі.
Як розпізнати лудомана
Відвідування залів з ігровими автоматами, покер або рулетка, онлайн казино – це короткий перелік чинників, які призводять до формування ігрової залежності.
Методи лікування наркоманії в рамках доказової медицини
Медикаментозне лікування наркоманії за оцінками співробітників реабілітаційних центрів є одним з ефективних способів боротьби зі згубною пристрастю.
Чому лікувати потрібно добровільно?
Досвід лікування наркозалежності показує, що важливою складовою успіху є бажання пацієнта відмовитися від вживання наркотичних засобів.
Центр лікування залежностей