Медикаментозне лікування наркоманії за оцінками співробітників реабілітаційних центрів є одним з ефективних способів боротьби зі згубною пристрастю. Суть лікування полягає в прийомі препаратів, спрямованих на детоксикацію організму і відновлення нормальної роботи внутрішніх органів. Правильний підбір лікарських засобів з урахуванням стану наркомана і стадії залежності забезпечує досягнення показового результату і тривалої ремісії.

Доказова медицина: переваги

Лікування наркоманії медикаментами передбачає прийом ліків спрямованої дії і проведення терапевтичних заходів. Основне завдання: вивести з організму продукти розпаду наркотичних речовин, тим самим знижуючи тягу до повторного їх вживання. Правильно підібрана терапія допомагає усунути ознаки абстинентного синдрому, що полегшує стан наркомана.

Переваги медикаментозної терапії:

  • швидке позбавлення від фізичних наслідків, викликаних різкою відмовою від прийому наркотиків;
  • нормалізація обміну речовин, що призводить до усунення психічних розладів;
  • нормалізація психоемоційного фону (завдяки прийому седативних засобів усувається нервове збудження, паралельно відновлюється функція сну);
  • ефективний інструмент протирецидивної терапії (препарати пролонгованої дії плюс кодування пацієнта дають позитивний результат).

Важливий момент: медикаментозна терапія вимагає обов’язкового звернення до наркологічного центру. Профільний фахівець розробляє схему прийому лікарських засобів з урахуванням стану пацієнта і форми його залежності. Неконтрольована терапія може привести до погіршення стану пацієнта аж до летального результату.

Показовий приклад: прийом препарату налтрексон, який використовується при лікуванні героїнової залежності. Прагнучи прискорити терапевтичний ефект, долаючи несприйнятливість організму, пацієнт при неконтрольованому лікуванні може ввести дозу, яка перевищує рекомендований обсяг.

Важливо врахувати, що прийом медикаментів допомагає усунути ломку, долаючі фізіологічні наслідки прийому наркотичних засобів. Але в боротьбі із залежністю на психологічному рівні ліки малоефективні. Тут показовий результат досягається шляхом надання психологічної допомоги при перебуванні залежного в умовах стаціонару.

Лікування наркоманії

Думка наркологів: впоратися з наркотичною залежністю в домашніх умовах неможливо.
Рішення: звернення в реабілітаційний центр для наркоманів. Завдяки зусиллям кваліфікованих фахівців, які впроваджують перевірені методики, наркоман може подолати грізне захворювання, повернувшись до нормального життя.
Важливо: в період реабілітації до пацієнтів не застосовуються методи фізичного впливу. Тільки спрямована психологічна допомога, арттерапія, культурна програма й інші варіанти.

Потрібна детальна консультація? Цікавлять принципи лікування наркоманії та особливості перебування хворого в стаціонарі? Зв’яжіться з нашими операторами за отриманням докладних відповідей.

Це може допомогти
Спадковий алкоголізм
Що призводить до розвитку алкогольної залежності? За оцінками вчених поряд зі слабкою волею та особливостями оточення на розвиток алкоголізму впливає спадковий фактор.
Що таке алкогольний делірій і як з ним боротися
Порушення свідомості, виникнення слухових і зорових галюцинацій, підвищена збудливість (людина гостро реагує на будь-який дотик) – це ознаки стану, який в науковій літературі має назву алкогольний делірій.
У чому небезпека релігійних центрів?
У наші дні багато хто вважає релігію альтернативою наркологічним клінікам.
Етіологія і патогенез алкогольної залежності
За оцінками ВОЗ, сьогодні діагноз алкогольна залежність присутній в анамнезі більш ніж 140 млн. осіб у всьому світі.
Центр лікування залежностей