Порушення свідомості, виникнення слухових і зорових галюцинацій, підвищена збудливість (людина гостро реагує на будь-який дотик) – це ознаки стану, який в науковій літературі має назву алкогольний делірій. У народі такий різновид алкогольного психозу називається «біла гарячка». Під цією назвою ховається небезпечний симптом психічного розладу, ігнорування якого може мати смертельні наслідки.

Причини виникнення 

В результаті систематичного вживання спиртного у великих дозах, що характерно для пацієнтів з другою або третьою стадією алкогольної залежності, у людини виникають порушення метаболізму в мозку. До того ж стан посилюється нестабільною роботою печінки, що призводить до затримки продуктів розпаду в крові, підвищення їх токсичної дії. Ускладнюючі фактори, які призводять до розвитку алкогольного делірію – похилий вік або наявність черепно-мозкових травм.
За оцінками наркологів, біла гарячка – це різновид алкогольного психозу. Виникає в разі різкої відмови від прийому спиртного на тлі абстинентного синдрому. Такий парадокс: повернення до нормального життя призводить до порушення психіки. Але психоз виникає тільки в разі стрімкої відмови від вживання спиртного після тривалих систематичних запоїв. Реальні приклади підтверджують, що біла гарячка виникає у 10-15% алкоголіків, які вирішили різко самостійно кинути пити.

Як діагностувати?

Симптоми білої гарячки:

  • агресивний стан (людина збуджена, присутнє неконтрольоване бажання йти без чітко поставленої мети);
  • порушення сну (труднощі з засинанням, нічні кошмари, раннє пробудження);
  • відсутність апетиту (в складних випадках прийом їжі відразу ж супроводжується блювотою, що призводить до виснаження організму).

Якщо вчасно не звернутися за професійною допомогою, людина впадає в стан апатії. Спостерігаються занепад сил, тихий голос, загальмована реакція. На останньому етапі у пацієнта починають відмовляти всі внутрішні органи і системи, що може стати причиною смерті.

Враховуючи грізні наслідки, треба своєчасно звернутися до наркологів, що допоможе врятувати людині життя і повернути її в суспільство здоровою.

Як впоратися з білою гарячкою

Лікування алкогольного психозу обов’язково вимагає поміщення хворого в стаціонар. Звернення в наш реабілітаційний центр для алкоголіків допоможе своєчасно купірувати прояви делірію, який проявився на тлі абстинентного синдрому, що виключить розвиток незворотних процесів в мозку і печінці. Комплексне лікування, в яке входять прийом седативних препаратів і спілкування з психологами, допомагає відновити здоров’я пацієнта.

В середньому позитивні зміни видно через 3-4 дні активного лікування. Повне позбавлення від алкогольної залежності займає від 4 до 6 місяців. Термін перебування в стаціонарі залежить від стану пацієнта.

Це може допомогти
Як розпізнати лудомана
Відвідування залів з ігровими автоматами, покер або рулетка, онлайн казино – це короткий перелік чинників, які призводять до формування ігрової залежності.
Методи лікування наркоманії в рамках доказової медицини
Медикаментозне лікування наркоманії за оцінками співробітників реабілітаційних центрів є одним з ефективних способів боротьби зі згубною пристрастю.
У чому небезпека релігійних центрів?
У наші дні багато хто вважає релігію альтернативою наркологічним клінікам.
Етіологія і патогенез алкогольної залежності
За оцінками ВОЗ, сьогодні діагноз алкогольна залежність присутній в анамнезі більш ніж 140 млн. осіб у всьому світі.
Центр лікування залежностей