За останні 10 років кількість жінок, що страждають алкоголізмом, помітно збільшилася. При надмірному вживанні спиртних напоїв чоловік стає алкоголіком за 7-10 років, а жінка – всього за 5 років. Найчастіше жіночий алкоголізм виникає із-за вираженого психологічного аспекту. У пошуках швидкого вирішення психотравмуючої проблеми і бажаного співчуття, жінка звертається за швидкою допомогою до пляшки. У частини жінок причиною залежності від алкоголю стає спадковість.

Особливості лікування жіночого алкоголізму

Виявити важку залежність вдається не відразу, а тоді, коли виведення із запою силами рідних і близьких вже неможливий. Наслідки надмірного вживання міцних напоїв жахають: алкогольна енцефалопатія, гепатоз, цироз печінки, гастрити, панкреатит, порушення роботи серця, ниркова недостатність, безпліддя, туберкульоз та ін.

Як проявляється жіночий алкоголізм?

Симптоми недуги мають яскраво виражений прояв. Запійна жінка перестає стежити за своєю зовнішністю, в манері одягу з’являється неохайність, фігура стає незграбною. Характерні ознаки алкоголізму у жінок наступні:

  • посилена тяга до випивки без приводу; 
  • збільшення дозування алкоголю;
  • замкнутість, втрата інтересу до колишніх захоплень і цінностей;
  • припухлість м’яких тканин особи, спотворена міміка і тремор рук;
  • уповільнена реакція і зниження інтелекту; 
  • грубість, дратівливість і агресія до навколишніх людей;
  • заперечення алкоголізму;
  • зростання живота через активний прогрес цирозу печінки.

Пивний алкоголізм у жінок має відносно легку форму. На початковій стадії жінка ще може іноді контролювати тягу до випивки, при цьому вже з’являється психологічна залежність і руйнується захисний бар’єр організму. На середній стадії проявляється інтерес до міцніших напоїв, частішає частота запоїв, погіршується пам’ять і зовнішність, йде гормональний збій і набирання ваги. У запущеній стадії можна спостерігати максимальну деградацію жінки, з’являються галюцинації і маячні стани, з’являються періоди “білої лихоманки”. Жінки не завжди можуть вийти із запою, можливі також летальні випадки.  Лікування останньої стадії практично неможливе

Чи лікується жіночий алкоголізм?

Хворобу можна подолати, якщо жінка сама захоче, то вона буде мотивованою і зможе почати нове життя без спиртного. Якщо виникають перші тривожні симптоми, слід звернутися до фахівців і почати лікування жіночого алкоголізму. Лікар-нарколог збере анамнез з урахуванням психологічного і біологічного стану здоров’я пацієнтки, після цього призначає лікування. Алгоритм лікування алкоголізму у жінок виглядає так:

  1. Виведення із запою під спостереженням лікаря.
  2. Детоксикація організму й усунення абстинентного синдрому.
  3. Курс загальнозміцнюючої терапії й психологічна допомога.
  4. Контроль загального стану і профілактика рецидивів.

Кожній пацієнтці призначають індивідуальний план лікування і реабілітації. Наші фахівці знають, як допомогти вам і вашим близьким повернутися до нормального життя.

Центр лікування залежностей