Визнання проблеми – перший крок до перемоги над нею. Потрібно розуміти, що кваліфіковану та дієву допомогу можуть надати лише реабілітаційний центр для залежних.

Сучасний інтернет рясніє тисячами пропозицій, які обіцяють швидкий порятунок від згубних залежностей. Такі пропозиції розклеєні на інформаційних дошках та ліхтарних стовпах. Не ведіться на гучні обіцянки, процес реабілітації є складним і багатоетапним, він включає цілий комплекс методик.

Фізичну залежність від речовин можна зняти протягом кількох днів. Але це лише початок, далі потрібна тривала психологічна та соціальна реабілітація. Щоб повернутися до нормального життя потрібно пройти майже повну перебудову особистості, змінити пріоритети та погляди. І хоч цей шлях не легкий і самому залежному та його родичам – воно того варте.

На жаль, у цій сфері багато шахраїв та лжефахівців. Їхня мета – заробити на чужому горі. При виборі закладу, який допомагає залежним, необхідно врахувати кілька важливих моментів:

  1. Правовий статус. Більшість центрів, які працюють офіційно, всі реєстраційні документи викладають на офіційному сайті або їх копії розміщені на інформаційному стенді. Якщо такого немає, попросіть показати Ліцензію та Свідоцтво та реєстрацію. 
  2. Методика роботи. Не соромтеся поцікавитися методиками роботи. Реабілітаційні центри в Україні надають повну інформацію щодо програми лікування та реабілітації. 
  3. Умови проживання. Дуже важливо ознайомитися з умовами, в яких проживатиме людина із залежністю. Вони повинні бути комфортними, крім спального місця та необхідних меблів повинні бути відведені місця для активного та пасивного відпочинку.
  1. Персонал. Більшість центрів надають у відкритому доступі інформацію про фахівців, які займаються лікуванням та реабілітацією. Персонал повинен мати профільну освіту.
  2. Тривалість програми. Лікування залежностей досить тривала історія. Якщо вам пропонують швидкий результат – швидше за все ви маєте справу із шарлатанами. Програма може бути розбити на кілька етапів: детоксикація, реабілітація, підтримка. Перший – займає близько 10 днів. Наступні 2 – не менше ніж по 2 місяці. Загальний строк реабілітації від 4-х місяців і більше.

Читати по темі: “У чому небезпека релігійних центрів?

  1. 100% результат. Жоден центр не може гарантувати 100% результату. Хоча програма лікування та реабілітації підбирається індивідуально, завжди є відсоток зривів. 
  2. Вартість. До ефективного лікування залучається велика кількість фахівців: психологи-аддиктологи, консультанти, психіатри, соціальні працівники, терапевти. Людям із залежністю надаються комфортні умови для проживання, харчування та дозвілля. У центрах працює персонал, який забезпечує не лише лікування, а й затишок та чистоту. Відповідно центр несе чималі витрати. Безкоштовне лікування та перебування може бути лише у державному закладі. Водночас не варто гнатися за максимальною ціною. Перегляньте кілька варіантів і оцініть програми, умови проживання та інше і тільки після цього виберіть оптимальний ціновий варіант.
  3. Відгуки та зовнішня діяльність. Перегляньте сторінки соціальних мереж центру, веб-сайт, на них завжди можна знайти достатньо інформації про зовнішню діяльність. Це можуть бути профілактичні просвітницькі зустрічі зі школярами чи студентами, людьми з групи ризику, виступи на телебаченні та інше.

Вихід Є – реабілітаційний центр (Кривий Ріг) понад 20 років займається лікуванням та реабілітацією людей з наркотичною, алкогольною та ігровою залежністю. Зв’яжіться з нами й наші фахівці дадуть відповіді на всі питання, нададуть вичерпну інформацію.

Центр лікування залежностей