Алкогольна депресія виникає у людей, які зловживають алкоголем тривалий час. Такий стан триває в середньому від 2 тижнів до 1 місяця. Якщо приймати препарати, то з лікуванням депресивного епізоду триває три місяці. Виражену симптоматику захворювання можна спостерігати, якщо пацієнту діагностували абстинентний синдром. Такий стан часто супроводжується погіршенням настрою, тугою, суїцидальними думками та ін. 

Тривалість депресії залежатиме від психологічних та емоційних особливостей людини, її характеру, стану організму, статусу та ін. У жінок алкогольна депресія протікає легше, у чоловіків – важче, іноді навіть виникають думки про суїцид. Важливо довірити лікування алкоголізму фахівцям, які повернуть людину, яка страждає на алкоголізм, у колишнє здорове життя.

Як виникає алкогольна депресія?

Це мультифакторне захворювання, якому передує цілий комплекс обставин, включаючи зміну метаболізму, соціальні та побутові проблеми. Якщо людина намагається вийти із запою, але у нього не виходить перемогти потяг до алкоголю, то у нього виникає посталкогольна депресія. 

Такий стан супроводжує хворих, які лікуються у спеціалізованих клініках. Їх турбує майбутнє життя без вживання спиртного та зміни звичних патернів поведінки. Якщо пацієнт не має сили волі, то в майбутньому можливі зриви. Симптоми не мають яскравої виразності, важкі розлади рідко спостерігаються. До таких відносяться:

  • апатія;
  • поганий настрій;
  • уповільнена реакція;
  • постійне почуття провини;
  • низька самооцінка;
  • розлади сну;
  • проблеми із концентрацією уваги;
  • загальмована рухова активність.

З погляду фізіології у пацієнтів спостерігаються підвищений тиск, закреп або пронос, сухість слизових оболонок. Якщо вам поставили діагноз “алкогольна депресія”, ознаки, симптоми та методи лікування вам озвучать фахівці нашої клініки. 

Ризик рецидиву можливий, якщо:

  • епізод алкоголізму був затяжним;
  • пацієнт вже страждав на запої;
  • хворий схильний до депресивних станів, апатії, страхів та ін.

Лікування та прогноз

Лікування алкогольної депресії проводиться тільки в спеціалізованих клініках під наглядом професіоналів. Для лікування призначають сильнодіючі препарати, роботу з психотерапевтом та немедикаментозні методики. Обов’язковим пунктом є прийом антидепресантів, якщо є порушення сну, то курс лікування додають снодійні та транквілізатори.

За ранньої діагностики та своєчасної госпіталізації прогноз відновлення досить сприятливий. До кінця лікування відновлюється працездатність, зникають думки про суїцид і пацієнт максимально повертається до здорового соціального життя. Самолікування такої депресії приречене на невдачу і лише призведе до втрати дорогоцінного часу. Сучасні методи лікування дозволяють ефективно позбавити людей цієї згубної пристрасті. Кожному пацієнту призначають індивідуальний план лікування та реабілітації.

Центр лікування залежностей