Щоб переконатися, наскільки згубним для дитини та вагітної є вживання наркотиків, потрібно розуміти, що таке наркотики, які види та класифікації наркотиків бувають, як вони впливають на організм вагітної жінки. Наркотики – це речовини, що згубно впливають на стан організму, змінюють психічний стан організму, а згодом і фізичний стан. Наркоманія при вагітності – одна зі страшних реалій сучасного світу. Найчастіше до такого стану схильні жінки низького соціального статусу, які ведуть аморальний спосіб життя і не замислюються, як правило, наскільки здоровими будуть їхні діти.

Особливості та різновиди наркотиків

Наркотичні речовини бувають синтетичні, напівсинтетичні, натуральні (рослинні). Також вони класифікуються за своїми властивостями:

  • опіати;
  • похідні коноплі;
  • психостимулятори;
  • галюциногени та багато іншого.

Опіати є рослинними та частково синтетичними наркотиками, вони є одними з найважчих, вони викликають жахливі наслідки для організму після тривалого вживання та провокують тяжкі патології практично всіх систем органів. Коноплі за своєю будовою належати до рослинного виду наркотиків і має два сорти: наркотична та не наркотична. Іноді коноплі використовують у лікуванні ракових пухлин, адже вона вважається найлегшим наркотиком, але її регулярне споживання може нерідко переходити на важчий вид наркотичних речовин.

Шкідливість споживання наркотиків при вагітності

Психостимулюючі речовини призводять наркозалежних у бурхливий психологічний стан, наркомани можуть бути соціально нестабільними, а тривале вживання надалі може призводити навіть до суїциду. Галюциногени мають властивість змінювати свідомість і занурювати наркоманів в іншу реальність. Під час вагітності жіночий організм і так схильний до різних захворювань, як вірусних, так і застудних. Слабшає імунітет і хвороби можуть чіплятися набагато частіше за жіночий організм, що згубно впливає на майбутнього малюка. 

Вживання наркотиків на ранніх термінах загрожує серйозною небезпекою як для майбутньої дитини, так і для матусі. На ранньому терміні вагітності йде формування життєво важливих систем, насамперед наркотичні речовини підвищують ризик спонтанних абортів, з’являється ризик патології центральної нервової системи та інших органів. Вплив наркотиків на плід здійснюється через плаценту. Нею передаються всі речовини, які вживає сама мати, тому наслідки можуть бути найрізноманітнішими. На стадії формування плода можуть виникати патології у формуванні опорно-рухової системи, неправильний розвиток скелета, аномалії кінцівок, затримка у зростанні, розвитку та багато іншого.

Лікування наркоманії в жодному разі не повинно проводитися в домашніх умовах, для цього існує безліч спеціалізованих центрів, де наркозалежним нададуть всю необхідну допомогу. Для успішного одужання від недуги необхідний комплексний підхід, в якому не один фахівець бере участь.

Перш ніж спробувати наркотик, сто разів подумайте про наслідки, адже не завжди є можливість вчасно зупинитися. Вживання речовин може коштувати вам життя. Навіть одна доза може призвести до важкої залежності, забираючи у вас здоров’я і нормальне життя в соціумі.

Центр лікування залежностей