Під спайсом розуміють курильну суміш, що створюється на основі рослин, наповнених синтетичними речовинами. Зазвичай вони відрізняються психотропною та наркотичною дією. Залежність від спайсу негативно впливає на здоров’я людини. В результаті згодом підвищується артеріальний тиск, погіршується увага, пам’ять, а також розумові здібності. Офіційно доведено, що ця суміш для куріння може стати причиною частих панічних атак. Ефект нагадує наслідки вживання тяжких наркотиків.

Найчастіше спайси викликають миттєве звикання. Коли людина намагається їх покинути, вона починає страждати від ломки. Думка, що суміш нешкідлива, – це самообман. Особливо від негативного впливу страждає молодь, оскільки саме ця категорія найчастіше віддає перевагу спайсам.

Що це таке?

Спайсова залежність розвивається швидко, та без професійного втручання її не зупинити. Складається курильна суміш із різноманітних компонентів. Деякі їх не вважають небезпечними, але більшість фахівців відносять до речовин наркотичного ряду. Йдеться про каннабіноїди, якими часто обробляють спайси.

Головні складові компоненти:

  • гавайська троянда;
  • блакитний лотос;
  • шавлія провісник.

Всі ці трави відрізняються наркотичною та психотропною дією. Вони містяться отруйні для людини речовини. Після регулярного вживання часто трапляються такі побічні дії, як лихоманка, нудота, розлад психіки, синдром відміни, постійний біль у тілі. Людина не може адаптуватися до реального світу фізично та емоційно. Під загрозою також перебуває пам’ять, уважність. У цілому порушується розумова діяльність. Часто спайси виробляють в умовах повної антисанітарії, тому людина може заразитися ще й різними мікробами, інфекціями.

Наслідки спайсової залежності

Фахівці стверджують, що існує шість стадій формування залежності від спайсу та загалом будь-яких психотропних речовин.

Список стадій.

  1. Початок прийому.
  2. Експериментування. Вважається, що залежні початківці вживають кілька видів наркотиків, щоб зрозуміти, який спайс підходить їм більше.
  3. Безпосереднє вживання. Часто формуються навіть спеціальні групи «однодумців».
  4. Звичне вживання. Залежність вже повністю сформована, людина навіть дня не може прожити без дози, плюс вона намагається «підсадити» друзів чи знайомих. На цій стадії навіть можливий ризик зараження інфекцією.
  5. Прийом у високих дозах. Згодом звичної кількості спайсу стає недостатньо. Наркоман відчуває стрес, стає дратівливим, конфліктує. Його «рятує» збільшення дози.
  6. Патологічне уподобання. Це остання стадія, де повністю втрачається контроль, і виникають серйозні проблеми зі здоров’ям.

Завжди ломка від спайсу симптоми має очевидні. Залежний стикається з зоровими та слуховими галюцинаціями, порушенням мислення, свідомості, зниженим інтелектом, виконує неусвідомлені дії. Візуально його видають червоні очі, знервованість, підвищена дратівливість.

Лікування залежності від курильних сумішей можливе лише у професійних клініках. Домашнє відновлення не дає результату, у 95 % випадків наркоман зривається. Краще розпочинати реабілітацію на перших стадіях. Так вона буде більш ефективною і не доведеться витрачати багато часу, плюс внутрішні органи виявляться ще не так сильно уражені потужними психотропами.

Центр лікування залежностей