Алкогольне отруєння – це гострий тяжкий стан, який медики називають інтоксикацією організму людини. Воно супроводжується певною симптоматикою, про яку буде сказано нижче, та різним ступенем важкості. Найчастіше отруєння відбувається у разі вживання сурогатного алкоголю. У деяких випадках можливий навіть летальний кінець, тому відразу варто викликати нарколога і тим часом по можливості надавати першу допомогу під час отруєння спиртним.

Чому у разі алкогольної інтоксикації стає погано?
Етиловий спирт починає за деякий час розпадатися в організмі людини. Це приводить до ураження нирок, печінки, серця, втрати мікроелементів, вітамінів та зневоднення. Додатково отруєний починає страждати від нудоти, головного болю. Можна виділити загальні симптоми алкогольного отруєння, які є правдивими у 90 % випадків і помітні навіть тим людям, які раніше ніколи не страждали від алкогольної інтоксикації.
Виділяють такі ознаки:
- уповільнене дихання;
- блювота та нудота;
- блідий або блакитний колір шкіри;
- знижена температура;
- сильний головний біль.
У деяких випадках людина навіть непритомніє. У разі появи хоча б двох ознак, не можна зволікати, оскільки отруєння спиртними напоями може стати причиною смерті.
Як надати першу допомогу?
Зняття алкогольної інтоксикації найкраще у спеціалізованому медичному закладі, але це можливо далеко не завжди. Найчастіше надавати допомогу доводиться на місці ще до приїзду швидкої, нарколога. Грамотні заходи щодо відновлення організму можуть провести виключно медики. Первинна реабілітація в домашніх умовах допоможе тільки за легкого або середнього ступеня тяжкості отруєння.
Рекомендовані дії.
- Покласти хворого на тверду поверхню горизонтально набік.
- Зробити слабкий розчин із марганцівки та дати його випити, щоб очистити шлунок та викликати блювоту. Дозволяється використовувати його кілька разів для посиленого ефекту.
- Очистити рот від блювотних мас. У деяких випадках для цього потрібно зафіксувати язик.
- Дати адсорбент, щоб вивести токсини.
- Надати рясне пиття для поліпшення водного балансу.
Надаючи допомогу під час отруєння алкоголем, можна давати хворому не лише воду, а ще й чорний міцний чай, сік, морс, кисіль, мінеральну негазовану воду. Найкраще давати її у невеликих порціях, але досить часто.
Всі ці кроки підходять виключно для першої та другої стадії отруєння. Якщо людина втрачає свідомість, вона говорить про те, що не розуміє, де знаходиться, і скаржиться на дезорієнтацію, страждає від частих судом, то найкраще відразу викликати лікаря. У домашніх умовах, без досвіду, спеціальних навичок та обладнання мало що можливо. Тільки лікарі можуть надати кваліфіковано допомогу та допомогти поліпшити стан.